Oferta rozszerzona

W przedszkolach „Pluszak” możesz zapisać swoje dziecko na zajęcia dodatkowe. W ramach oferty dodatkowej oferujemy m.in. naukę języków obcych, zajęcia sportowe, taneczne czy naukę gry na instrumentach.

Na życzenie rodziców rozszerzymy ofertę zajęć dodatkowych. Ilość zajęć po uzgodnieniu z rodzicami i nauczycielem prowadzącym.

W skład oferty rozszerzonej wchodzą: 
Zajęcia Taekwondo czytaj więcej
Zajęcia taneczne czytaj więcej
Nauka gry na instrumentach
Piłka nożna czytaj więcej
Opieka logopedyczna czytaj więcej

Zajęcia Taekwondo

Taekwondo to koreańska sztuka walki i samoobrony. Trening Taekwondo poprawia sprawność, rozwija gibkość i zręczność, uczy samodyscypliny. W programie zajęć dla dzieci są zabawy rekreacyjno-ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne kształtujące prawidłową sylwetkę, ćwiczenia oddechowe oraz nauczanie podstawowych technik Taekwondo.

Zajęcia taneczne

Dzieci zapraszamy na zajęcia z elementami: tańca współczesnego, zumby, choreografii piosenek dziecięcych, elementów tańca towarzyskiego standardowego i latynoamerykańskiego, elementów fitness oraz elementów tańca klasycznego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 – 45 minut w każdej grupie wiekowej.

Piłka nożna

Zajęcia prowadzone są przez Pana Tomasza Szpadkiewicza - wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego trenera Klubu „Mały Jeziorak”, który dba o prawidłowe szkolenie i wychowanie młodych sportowców. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 30 minut.

 

Piłka nożna jest od wielu lat najpopularniejszą dyscypliną sportową w wielu krajach i ma najbardziej rozbudowane rozgrywki w skali świata. Proces treningowy zaczyna się w coraz wcześniejszym wieku. Nad jego przebiegiem czuwa coraz więcej przedstawicieli różnych specjalności naukowych, od fizjologów przez metodyków po socjologów i psychologów. Ma to na celu wzbogacenie wiedzy trenerskiej, a co za tym idzie podniesienie na wyższy poziom osiągnięć sportowych drużyn piłkarskich.

Opieka logopedyczna

Obecnie obowiązujące definicje logopedii mówią, że jest ona „nauką o kształtowaniu prawidłowej mowy, usuwaniu wad wymowy oraz nauczaniu mowy w przypadku jej braku lub utraty”.

Logopeda poprzez ćwiczenia z dziećmi w formie zabawy, zapobiega powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami dzieci oraz wspiera nauczycieli grup wychowawczych w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Częstotliwość zajęć logopedycznych ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb, na podstawie bezpłatnego badania i diagnozy logopedycznej.